Figen Ergin

Figen Ergin

 

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra başlayan İlaç sektörü kariyerine sırası ile:

  • Roche Mustahzarları Sanayi A. Ş ( 5 yıl) Kalite Kontrol Analisti
  • Bıçakçılar Tıbbi Cihazlar (2 yıl) Kalite Kontrol Müdürü
  • Bayer İlaç San A. Ş (11 yıl) Kalite Kontrol Müdürü
  • Actavis İlaçları A.Ş. (2 yıl) Kalite Müdürü
  • Biofarma İlaç San. Ve Tic. A.Ş ( 1 yıl) Kalite Grup Müdürü ve Mesul Müdür

olarak devam ettikten sonra 2014 yılı başından bu yana BTS Bilişim Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.
Bu görevleri sırasında çeşitli konularda yurtiçinde ve yurtdışı ile ortak gerçekleştirilen projelerde anahtar görevlerde bulundu. Uluslararası tedarikçi denetçisi ünvanı ile yurtiçi ve yurtdışı tedarikçi denetimleri gerçekleştirdi. Bu denetimler sonucunda hizmet verdiği firmanın yararına olacak şekilde tedarikçi kalitesinin yükseltilmesini sağladı.

Türk Sağlık Bakanlığı denetçileri ile birlikte yurtdışı üretim sahalarında GMP denetimlerine moderator olarak katıldı ve denetimlerin başarı ile sonuçlanmasına önemli katkılarda bulundu.

Tıbbı cihaz konusunda hizmet verdiği firmanın CE belgelendirme sürecini yönetti.

Birden fazla firmanın SAP QM modülünün kurulumuna liderlik etti. SAP kurulumu sırasında mikrobiyolojik izleme analizlerinin sistemde takibinin sağlanmasına yönelik ilave program geliştirilmesini ve sonuç olarak ilgili kalite sürecinin hızlı ve sistemsel takibini sağladı.
Hizmet verdiği tüm firmalarda Tedarikçi Değerlendirme Sürecinin Kalite Yönetim Sistemi kapsamında takibine yönelik başarılı projeler yönetti. Fason üretim takip ve fason üretici performans değerlendirme sistemleri geliştirdi ve uygulanmasına liderlik etti.

 

Kalite Yönetim Sistematiği kapsamında şeffaflık, hız ve daha iyi kalite sonuçları sağlayan Elektronik Kalite Yönetim sistemlerinin tasarımı, kurulumu ve validasyonunu sağladı ve sistemlerin yönetimi görevinde bulundu. Bu sistemlerin firma ERP sistemi ile entegrasyonu projelerini yönetti.
Yalın 6 sigma ile üretim projelerinde proje yürütücüsü olarak görev aldı. Ruhsat dosyaları ile yasal uyumun sağlanmasına yönelik projeleri aktif olarak yönetti. Kalite Kontrol ve Kalite Güvence süreçlerinde maliyet düşürme projelerini geliştirdi ve uygulamaya aldı.